Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj.Akceptuję  |  Ukryj

Udany luty dla funduszy akcyjnych Skarbiec TFI

2019-03-07


Skarbiec TFI – jedno z największych na polskim rynku towarzystw funduszy inwestycyjnych –  na koniec lutego 2019 roku zarządzało aktywami netto o wartości 4,3 mld PLN.

Aktywa funduszy akcji, mieszanych i alternatywnych zarządzanych przez Skarbiec TFI na koniec lutego b.r. wyniosły 1,7 mld PLN, co oznacza niewielki wzrost w porównaniu m/m (+0,01%).

Aktywa funduszy pieniężnych, obligacji i aktywów niefinansowych zarządzanych przez Skarbiec TFI na koniec lutego b.r. wyniosły 2,1 mld PLN (nieznaczny spadek -0,07% m/m).

 

Luty był dla funduszy Skarbca TFI miesiącem stabilnym pod względem sumy aktywów pod zarządzaniem. Aktywa netto osiągnęły podobnym poziom jak w styczniu br. i wyniosły 4,3 mld PLN. Jednocześnie zarówno grupy funduszy akcji, mieszanych i alternatywne jak grupy funduszy pieniężnych, obligacji i aktywów niefinansowych  utrzymały podobne poziomy aktywów do notowanych na koniec poprzedniego - zmiany analogicznie +0,01% i - 0,07% m/m.

Warto natomiast podkreślić, że miniony miesiąc był zdecydowanie udany dla funduszy akcyjnych Skarbca. W lutym liderami były fundusze inwestujące w akcje małych i średnich spółek notowanych na regulowanych rynkach na całym świecie i na GPW. Największy fundusz zarządzany przez Skarbiec TFI - Skarbiec Spółek Wzrostowych odnotował wzrost aktywów o 31,4% w stosunku do końca grudnia 2018 (+55,4 mln PLN, suma aktywów przekracza obecnie 519,7 mln PLN) i +12% m/m. Skarbiec Globalny Małych i Średnich Spółek zanotował natomiast wzrost aktywów o 17,2 % YTD (+ 3,5 mln PLN, suma aktywów wynosi obecnie 47,8 mln PLN) i 7,8% m/m.

„Pierwsze dwa miesiące tego roku pokazały, że na globalnych rynkach akcji trwa trend wzrostowy, a ewentualne korekty, których można się spodziewać w najbliższym czasie warto wykorzystać jako okazje do zakupów. Styczniowa siła globalnych rynków giełdowych miała istotny wpływ na sytuację na giełdach w lutym. Zarówno na Starym Kontynencie, jak i w USA lokalne indeksy rosły. Warto jednocześnie podkreślić, że w lutym obserwowaliśmy jednak zdecydowanie mniejsze natężenie nieistotnego szumu informacyjnego, a czynnikiem cenotwórczym były przede wszystkim informacje fundamentalne związane z publikowaniem przez przedsiębiorstwa swoich wyników finansowych za IV kwartał 2018 r. oraz oczekiwań na rok bieżący"- podkreśla zarządzający funduszami Skarbiec TFI Tomasz Piotrowski.