Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj.Akceptuję  |  Ukryj

Ewa Radkowska-Świętoń powołana do zarządu Skarbiec TFI z dniem 01.10.2017

2017-06-29


29 czerwca 2017 r. Rada Nadzorcza Skarbiec TFI S.A. – spółki zależnej od Skarbiec Holding S.A. podjęła uchwałę o powołaniu z dniem 01.10.2017r. w skład zarządu spółki Ewy Radkowskiej-Świętoń, jednej z najbardziej doświadczonych zarządzających i menedżerów na polskim rynku kapitałowym. Ewa Radkowska-Świętoń będzie odpowiedzialna za zespół produktów akcyjnych.
 
Ewa Radkowska-Świętoń jest absolwentką Wydziału Finansów i Bankowości Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Pracę na rynku kapitałowym rozpoczęła w 1995 roku jako analityk akcji w Centrum Operacji Kapitałowych Banku Handlowego. W latach 1996-2007 związana była z ING Investment Management Polska SA jako zarządzająca portfelami i funduszami inwestycyjnymi oraz p.o Dyrektora Departamentu Inwestycji. Następnie, w latach 2007-2008 pełniła funkcję zarządzającej w Aviva Investors Poland. Od 2008 roku związana była z Nationale Nederlanden Powszechne Towarzystwo Emerytalne SA (dawne ING Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A.), najpierw jako Członek Zarządu, Dyrektor ds. Zarządzania Portfelem, a następnie jako Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. Inwestycji.
 
Marek Rybiec, Prezes Zarządu Skarbiec Holding S.A. oraz Skarbiec TFI S.A:
 
–Ewa Radkowska-Świętoń to marka sama w sobie na rynku kapitałowym - jej doświadczenia i sukcesów nie trzeba nikomu przedstawiać. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że po wielu latach pracy dla jednego z największych OFE zdecydowała się na dołączenie do naszego zespołu. Ewa odpowiedzialna będzie w Skarbcu za zespół produktów akcyjnych. Jej powołanie do zarządu Skarbiec TFI, podobnie jak wczorajsze Dariusza Laska, potwierdza, że jesteśmy podmiotem, dla którego chcą pracować i pracują najlepsi specjaliści na rynku.