Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj.Akceptuję  |  Ukryj

Dziennik Parkiet - Wyniki funduszy w 2020. Skarbiec Spółek Wzrostowych funduszem z najwyższą stopą zwrotu ze wszystkich funduszy otwartych a Skarbiec Małych i Średnich Spółek najlepszym funduszem w grupie akcji polskich małych i średnich spółek.

2021-01-07Wyniki funduszy w 2020 roku - Dziennik Parkiet. Skarbiec Spółek Wzrostowych, z wynikiem +122%, funduszem z najwyższą stopą zwrotu ze wszystkich funduszy otwartych a Skarbiec Małych i Średnich Spółek, z wynikiem +53,8% najlepszym funduszem w grupie akcji polskich małych i średnich spółek.

"Biorąc pod uwagę wyniki poszczególnych funduszy, największymi zwycięzcami 2020 r. okazali się inwestorzy, którzy swoje środki powierzyli przede wszystkim funduszom akcji rynków rozwiniętych, szczególnie amerykańskich. Przypomnijmy, że tego typu fundusze zajmowały czołowe miejsca również w roku 2019, jak też w dłuższym okresie, np. dziesięciu lat. Takie indeksy, jak Nasdaq oraz S&P 500, zdołały mimo pogorszenia warunków w gospodarce ustanowić nowe rekordy w trudnym 2020 r. WIG indeks szerokiego polskiego rynku zakończył zeszły rok 1,4 proc. pod kreską. Jak to rzutuje na wyniki funduszy? Wśród wszystkich funduszy otwartych najlepszy okazał się Skarbiec Spółek Wzrostowych (122 proc.). Nie jest to jednak niespodzianka fundusz zarządzany przez czwórkę ekspertów Skarbca TFI prowadził praktycznie przez cały rok.

Całe zestawienie dostępne jest na parkiet.com