Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj.Akceptuję  |  Ukryj

Skarbiec Spółek Wzrostowych najlepszym funduszem otwartym w tym roku i w okresie ostatnich 3 lat. Skarbiec Top Brands oraz Skarbiec Małych i Średnich Spółek w pierwszej piątce najlepszych funduszy akcji w okresie 3 lat. - Dziennik Parkiet

2020-10-13


„Zarówno w tym roku, jak i np. w okresie ostatnich trzech lat najwyższe stopy zwrotu osiągają fundusze nastawione na spółki technologiczne. Prym w tym gronie wiedzie Skarbiec Spółek Wzrostowych – jego wynik od stycznia to blisko 89 proc., natomiast w ciągu 36 miesięcy zarobił prawie 140 proc. Przepis na taki wynik? Akcje liderów w swoich branżach, walory najbardziej dynamicznych spółek polskich i zagranicznych oraz firmy osiągające wysokie zwroty na zainwestowanym kapitale. „Przy selekcji spółek zarządzający analizuje zmiany ekonomiczne zachodzące na świecie, będące pochodną m.in. postępu technologicznego”

„Warto zauważyć, że w pierwszej piątce najlepszych funduszy akcji w okresie trzech lat znajdziemy jeszcze dwie strategie – Skarbiec Top Brands, koncentrujący się również na rynkach zagranicznych, a także Skarbiec Małych i Średnich Spółek, skupiony na krajowym rynku. Pierwszy wypracował blisko 52 proc. w trzy lata, a drugi ponad 49 proc.”


Cały artykuł dostępny na stronie parkiet.com
 
  • Skarbiec Spółek Wzrostowych oraz Skarbiec Top Brands zarządzany jest przez Zespół Rynków Zagranicznych w składzie: Paulina Brandstätter, Bartosz Szymański, Michał Cichosz i Tomasz Piotrowski.
     
  • Skarbiec Małych i Średnich Spółek zarządzany jest przez Michała Stalmacha.