Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj.Akceptuję  |  Ukryj

Nowy subfundusz związany z globalnymi trendami społecznymi pod nazwą Skarbiec Nowej Generacji

2020-08-03


Skarbiec TFI S.A. uruchamia subfundusz związany z globalnymi trendami społecznymi. Subfundusz będzie działał pod nazwą Skarbiec - Nowej Generacji.

Zmiany polityki inwestycyjnej subfunduszu Skarbiec – Globalny Małych i Średnich Spółek zostały ogłoszone 31 lipca 2020 roku i wejdą w życie po upływie 3 miesięcy. W dniu 2 listopada 2020 roku nastąpi zmiana nazwy subfunduszu na Skarbiec Nowej Generacji. Subfundusz będzie dążył do realizacji celu inwestycyjnego przede wszystkim poprzez inwestowanie  w akcje spółek, których profil biznesowy oraz wyniki są powiązane z globalnymi trendami społecznymi, czyli takich, których produkty i usługi odpowiadają na potrzeby tej części społeczeństwa, której liczebność rośnie (np. starzejące się społeczeństwo na wielu rynkach rozwiniętych) oraz których oferta adresuje problemy wynikające z ubytku innych grup społecznych (np. automatyzacja pracy fizycznej w wyniku mniejszej liczby osób w wieku produkcyjnym).
Koncepcja subfunduszu Skarbiec - Nowej Generacji:
  •     Fundusz tematyczny oparty w 100% na selekcji zgodnie przewodnim tematem trendów społecznych i wszystkich spółek, które z tych przemian skorzystają,
  •     Fundusz z globalnym spektrum inwestycyjnym,.
  •     Fundusz o cechach typowego produktu akcyjnego, permanentnie zainwestowanego (gotówka < 5%),
  •     Fundusz zakłada alokację w akcje maksymalnie 50 spółek (około 2% alokacji na spółkę), z maksymalną/minimalną alokacją w jedną spółkę od 1% do 5% aktywów.


Skarbiec Nowej Generacji będzie zarządzany przez pięcioosobowy zespół zarządzających: Paulinę Brandstätter, Bartosza Szymańskiego, Michała Cichosza, Tomasza Piotrowskigo oraz Michała Ficenesa.