Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj.Akceptuję  |  Ukryj

Grzegorz Zatryb w Zarządzie Skarbiec TFI

2019-07-19


Rada Nadzorcza Skarbiec TFI powołała 19 lipca 2019 r. w skład zarządu spółki Skarbiec TFI Grzegorza Zatryba, dyrektora inwestycyjnego Towarzystwa i zarazem wieloletniego pracownika Spółki. Grzegorz Zatryb zastąpi na stanowisku Krzysztofa Stupnickiego, dotychczasowego członka zarządu oraz szefa zespołu produktów inwestycyjnych.
 
- W imieniu Rady Nadzorczej dziękuję Krzysztofowi Stupnickiemu za pracę w zarządzie Spółki w trudnym i bardzo konkurencyjnym otoczeniu rynkowym. Jednocześnie życzę Grzegorzowi Zatrybowi szeregu sukcesów w realizacji ważnych dla Spółki wyzwań. Grzegorz Zatryb jest współtwórcą wielu sukcesów Skarbiec TFI, czego dowodem są liczne nagrody i wyróżnienia zdobywane przez firmę. Jesteśmy przekonani, że jego wiedza i doświadczenie wesprą Skarbiec TFI w budowaniu coraz silniejszej pozycji rynkowej – zaznacza Stanisław Kluza, przewodniczący Rady Nadzorczej Skarbiec Holding i Skarbiec TFI.
 
Grzegorz Zatryb jest związany z rynkiem finansowym od 1991 roku. Pracował m.in. w bankach, domach maklerskich, zakładzie ubezpieczeń, a także w PTE Skarbiec-Emerytura, w którym jako członek zarządu pełnił obowiązki prezesa. W Skarbiec TFI pracuje od 2010 roku, pełniąc funkcje zarządzającego funduszami, dyrektora inwestycyjnego i głównego stratega.
 
- Mocną stroną Skarbiec TFI jest wysokiej jakości zespół profesjonalistów. Siłą Towarzystwa są zatrudnieni w nim ludzie i to oni tworzą przyszłość tej firmy. Grzegorz Zatryb przez wiele lat współtworzył pozycję Skarbca. Dołączenie przez niego do zarządu Spółki należy odczytywać jako naturalny wewnętrzny awans i korzyść dla całego Towarzystwa – mówi Anna Milewska, Prezes Zarządu Skarbiec Holding oraz Skarbiec TFI.
 
- Skarbiec TFI jest jednym z najstarszych towarzystw funduszy inwestycyjnych w Polsce. Warto podkreślić, że nasz zespół zarządzających od lat wysoko podnosi poprzeczkę konkurencji. Naszym celem jest jak najbardziej efektywne lokowanie środków klientów. Wyniki inwestycyjne potwierdzają naszą skuteczność na tym polu – podkreśla Grzegorz Zatryb.  
 
W pierwszym półroczu 2019 r. szereg funduszy Skarbiec TFI znalazło się wśród najlepszych na rynku, niejednokrotnie zajmując pierwsze miejsca w swoich grupach. Warto wymienić kilka z nich. Stopa zwrotu Skarbiec Spółek Wzrostowych przekroczyła w tym okresie 40 proc., zaś fundusz Top Brands przyniósł ponad 26 proc. zysku. Dobre wyniki odnotowały także fundusze obligacji. Skarbiec Dłużny Uniwersalny wypracował 2,9 proc. zysku, a Skarbiec Global Bond Opportunities 6,1 proc.