Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj.Akceptuję  |  Ukryj

Anna Milewska obejmuje stery zarządów Skarbiec Holding i Skarbiec TFI

2019-03-12


Rady Nadzorcza Skarbiec Holding powołała z dniem 13 marca 2019 r. Annę Milewską na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki. Tego samego dnia Anna Milewska obejmie też stanowisko Prezesa Zarządu Skarbiec TFI – zgodnie z decyzją Rady Nadzorczej Towarzystwa.
 
– Powołanie Prezesa Zarządu obu spółek jest silnym sygnałem skierowanym do rynku potwierdzającym stabilną sytuację Grupy. Anna Milewska posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, w tym w obszarze finansów, które zdobywała w sektorze bankowym. Jej profesjonalizm jest gwarantem dynamicznego rozwoju firmy i utrzymania wiodącej roli Skarbiec TFI w sektorze – powiedział Stanisław Kluza, przewodniczący Rady Nadzorczej Skarbiec TFI i Skarbiec Holding.

– Siłą Skarbiec TFI jest zespół ekspertów. Najwyższej klasy specjaliści od lat są wizytówką Towarzystwa i skutecznie budują jego pozycję rynkową na coraz bardziej konkurencyjnym rynku TFI – podkreśliła Anna Milewska, nowo powołany Prezes Zarządu Skarbiec Holding i Skarbiec TFI.

– Przed nami realizacja szeregu ambitnych celów biznesowych. Z punktu widzenia całej Grupy istotna jest pełna synergia między zarządami Holdingu i TFI. Istotny jest też przekaz do naszych klientów oraz innych interesariuszy. Chcę mocno, podkreślić, że będziemy kontynuować przyjętą politykę inwestycyjną. Jednym z wiodących parametrów jest wysoki profesjonalizm i niezależność naszych zarządzających – dodała Milewska

Anna Milewska do wykonywania czynności Członka Zarządu Skarbiec Holding została oddelegowana przez Radę Nadzorczą Spółki 19 grudnia 2018 r. Wykonywanie czynności Prezesa Zarządu Skarbiec TFI rozpoczęła natomiast 21 stycznia 2019 r., po stosownej decyzji Rady Nadzorczej Towarzystwa.

***
 
Anna Milewska jest absolwentką Wydziału Nauk Ekonomicznych i podyplomowych studiów Administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów MBA w Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu.
Posiada ponad trzydziestopięcioletnie doświadczenie zawodowe. Specjalizuje się we wdrażaniu projektów i zarządzaniu zmianą w przedsiębiorstwach oraz prowadzeniu procesów restrukturyzacyjnych firm.
Szlify zawodowe w sektorze finansowym zdobywała w bankowości, z którą związała się na wiele lat. Pracowała m.in. na kierowniczych stanowiskach w Banku Współpracy Europejskiej S.A. odpowiadając za obszar ryzyka kredytowego i sprzedaży.
Jako członek Rady Nadzorczej, a następnie Wiceprezes Banku Ochrony Środowiska S.A. nadzorowała rozwój obszaru detalicznego i korporacyjnego Banku i prowadziła restrukturyzację portfela kredytowego BOŚ.
W trakcie wieloletniej kariery zawodowej pracowała także w zarządzie TVP S.A. nadzorując przychody spółki, marketing i biuro handlu.

Jest aktywnym uczestnikiem polskiego życia gospodarczego. Jako współwłaściciel jednej  z kancelarii gospodarczych skutecznie wspiera przedsiębiorców poszukujących efektywnego finansowania bieżącej działalności biznesowej.