Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj.Akceptuję  |  Ukryj

Kolejny miesiąc wzrostu aktywów detalicznych pod zarządzaniem Skarbiec TFI w maju 2018

2018-06-07


Łącznie aktywa netto funduszy detalicznych pod zarządzaniem Skarbiec TFI wyniosły na koniec maja b.r. blisko 4,4 mld PLN, co oznacza wzrost o 3,1% w porównaniu m/m.

Aktywa funduszy pieniężnych, obligacji i aktywów niefinansowych zarządzanych przez Skarbiec TFI na koniec maja b.r. wyniosły 2 555,1 mln PLN (+6,8% m/m).

Aktywa funduszy akcji, mieszanych i alternatywnych zarządzanych przez Skarbiec TFI na koniec maja b.r. wyniosły 1 826, 9 mln PLN (-1,7% m/m).

Sprzedaż netto za maj 2018 wyniosła 101,2 mln PLN, a za okres styczeń - maj 2018 łącznie blisko  373 mln PLN.

 

Maj to kolejny dobry miesiąc dla Skarbiec TFI. Na niełatwym rynku, charakteryzującym się wyższą zmiennością i relatywnie słabszym zachowaniem polskiej giełdy, potrafimy pozyskiwać nowe środki do naszych funduszy. Dzięki dobrym wynikom inwestycyjnym i atrakcyjnej ofercie skutecznie zwiększamy sprzedaż, która w maju wyniosła 101 mln PLN, a od stycznia 2018 roku osiągnęła kwotę blisko 373 mln PLN. Sukcesywnie zwiększamy aktywa netto funduszy detalicznych pod zarządzaniem, w maju osiągnęliśmy poziom rekordowy poziom blisko 4,4 mld PLN. Najlepsze wyniki inwestycyjne osiągamy nadal w funduszach inwestujących na rynkach rozwiniętych, głównie w sektorze nowych technologii, takich jak Skarbiec Spółek Wzrostowych. To w tym segmencie widzimy największy potencjał. Cieszy nas także dobry wynik funduszu Małych i Średnich Spółek, szczególnie biorąc pod uwagę spadki na GPW - mówi Ewa Radkowska-Świętoń prezes zarządu Skarbiec TFI i Skarbiec Holding.

W maju rekordowy wzrost w aktywach funduszy pieniężnych, obligacji i aktywów niefinansowych osiągnął Subfundusz Skarbiec – Kasa. W maju jego aktywa wzrosły o 39,3% m/m. Kwota jego aktywów obecnie to 662 mln PLN (+129,3% YTD). Również na plusie był w maju Subfundusz Skarbiec - Obligacji Globalnych (wzrost aktywów o 1,2% m/m do kwoty 379,9 mln PLN, stabilnie YTD). W grupie funduszy akcji, mieszanych i alternatywnych warto zwrócić uwagę na Skarbiec - Top Brands – jego aktywa wzrosły w maju o 9,4 % m/m do 63,75 mln PLN, 105,08% YTD). - dodaje Ewa Radkowska-Świętoń.