Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj.Akceptuję  |  Ukryj

Pan Andrzej Sołdek powołany na Wiceprezesa Zarządu, CFO w Skarbiec Holding S.A.

2018-04-18


Rada Nadzorcza Skarbiec Holding S.A. podjęła uchwałę o powołaniu Pana Andrzeja Sołdka z dniem 1 lipca 2018 r. w skład zarządu Skarbiec Holding S.A., na stanowisko CFO spółki. Funkcję Prezesa Zarządu od 1 czerwca 2018 będzie sprawowała Pani Ewa Radkowska-Świętoń.

 

Pan Andrzej Sołdek jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie w 1996 roku uzyskał tytuł magistra na kierunku handel zagraniczny. W 2000 roku uczestniczył w Studium Zarządzania Strategicznego na International Institute for Management Development w Szwajcarii. Posiada licencje: maklera (1992 r.), doradcy inwestycyjnego (1994 r.) oraz CFA (2004 r.). Od początku kariery jest związany z podmiotami z sektora finansowego. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Grupie ING, gdzie w latach 1992-1995 był zatrudniony na stanowisku maklera DM Banku Śląskiego SA oraz w okresie od 1996 do 1998 pełnił funkcję Członka Zarządu CIO w ING BSK AM SA. Od 1998 roku związany z Zurich PTE SA gdzie zajmował wysokie stanowiska kierownicze (CEO, CFO, CIO) oraz odpowiadał za m.in. za finanse, księgowość, kontroling, departament inwestycji, aktywne poszukiwanie możliwości zwiększenia udziałów w rynku. Ma trzynaście lat doświadczenia zawodowego w Powszechnym Towarzystwie Emerytalnym PZU SA: od 2003 roku zajmował stanowisko Zastępcy CEO i CIO, następnie od 2008 do 2016 roku był zatrudniony na stanowisku CEO, pełniąc jednocześnie funkcję CIO (2014-2016). Odpowiadał m.in. za zarządzenia strategiczne Spółką, działalność inwestycyjną i rachunkowość funduszy (OFE, DFE) oraz PTE, obsługę prawną, compliance, audyt wewnętrzny i zarządzanie ryzykiem.

Skarbiec jest wysoko ceniony przez środowisko rynku kapitałowego – możemy pochwalić się bardzo dobrymi wynikami finansowymi Spółki i doskonałymi rezultatami funduszy zarządzanych przez Skarbiec TFI, czego dowodem są zdobyte przez nagrody nas nagrody, m.in. TFI Roku, Złote Portfele (konkurs „Byki i Niedźwiedzie” Gazety Giełdy Parkiet) czy Spółka dywidendowa Roku (konkurs „Rekiny Biznesu” inwestorzy.tv). Cieszymy się, że do naszego silnego i doświadczonego zespołu dołącza taki specjalista, jak Andrzej Sołdek. To bardzo dobra informacja – zarówno dla nas, jak i akcjonariuszy Spółki. Andrzej Sołdek to osoba szeroko znana i doceniana przez środowisko - doświadczony menedżer z sukcesami w branży finansowej, skuteczny lider jednego z największych funduszy emerytalnych i współtwórca nowego modelu organizacyjnego do zarządzania aktywami. Jesteśmy przekonani, że jego doświadczenie i kompetencje strategicznie wzmocnią rozwój Skarbca – mówi Ewa Radkowska-Swiętoń, wiceprezes zarządu Skarbiec Holding (od 1 czerwca 2018 prezes zarządu) i prezes zarządu Skarbiec TFI.