Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj.Akceptuję  |  Ukryj

Dariusz Lasek został powołany do zarządu Skarbiec TFI z dniem 01.04.2018

2017-06-28


28 czerwca 2017 r. Rada Nadzorcza Skarbiec TFI S.A. – spółki zależnej od Skarbiec Holding S.A. podjęła uchwałę o powołaniu z dniem 01.04.2018 r. w skład zarządu spółki Dariusza Laska – jednego z najlepszych zarządzających i menedżerów na polskim rynku zarządzania aktywami, specjalizującego się w rozwiązaniach dłużnych.

 

Dariusz Lasek jest absolwentem wydziału Ekonomii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Ukończył studium doktoranckie w dziedzinie Ekonomii w Kolegium Zarządzania i Finansów w Szkole Głównej Handlowej. Pracę na rynku kapitałowym rozpoczął w 1998 roku w DM Penetrator na stanowisku asystenta maklera papierów wartościowych. W latach 1998-2001 doświadczenie zawodowe zdobywał jako analityk rynku papierów dłużnych i główny ekonomista w Commercial Union Towarzystwie Ubezpieczeń na Życie oraz w Commercial Union Investment Management.

Od 2002 r. zarządzający w Union Investment TFI SA. Odpowiedzialny za nadzorowanie inwestycji w papiery dłużne we wszystkich funduszach z oferty Union Investment TFI – od kwietnia 2006 jako dyrektor inwestycyjny ds. papierów dłużnych.

 

Marek Rybiec, Prezes Zarządu Skarbiec Holding S.A. oraz Skarbiec TFI S.A:

 

 – Dariusz Lasek jest jednym z najbardziej doświadczonych zarządzających i menedżerów na polskim rynku zarządzania aktywami. Bardzo się cieszymy, że Darek zasili nasz zespół. Na przestrzeni lat Skarbiec TFI zbudował silne kompetencje w zakresie rozwiązań dłużnych, akcyjnych oraz alternatywnych. Teraz razem z Darkiem Laskiem będziemy rozwijali naszą ofertę, wykorzystując jego bogate doświadczenie. Dariusz w zarządzie będzie odpowiadał za zespół produktów dłużnych i alternatywnych.